Muzeum historie polárních olympijských her popis a fotografie - Rusko - severozápad: Murmansk

Obsah:

Anonim
Muzeum historie polárních olympijských her

Popis atrakce

V roce 1986 bylo na základě výstavy, která byla věnována 50. svátku severu, otevřeno muzeum věnované historii polárních olympijských her. Toto muzeum je územním oddělením regionálního muzea místní tradice města Murmansk a také jediným sportovním muzeem v regionu. Expoziční plocha je 70 metrů čtverečních.

Expozice muzea zahrnuje více než 500 exponátů a vypráví o prvním festivalu severu, který se konal v roce 1934, můžete také sledovat, jak se v následujících letech vyvíjelo sportovní hnutí v regionu, dozvědět se o mezinárodních soutěžích pořádaných v rámci v rámci polárních olympijských her. V muzeu si můžete prohlédnout sbírku sportovních lyží, medailí a odznaků, které jsou věnovány Severním prázdninám. V muzeu jsou také fotografie, materiály o sportovních úspěších a osobních věcech vítězů, vítězů soutěží, oblečení Sami.

Ve 20. letech minulého století bylo město Leningrad považováno za hlavní sportovní centrum severu země. Prvními trenéry a sportovními učiteli Murmanska byli lidé z Leningradu. V té době byly běžnými sporty veslování, fotbal, lýkové boty, lyžování, hokej, bruslení. Oblíbené byly soutěže ve vzpírání, gymnastice a akrobacii. Jedním z nejdostupnějších a nejatraktivnějších sportů ale bylo lyžování, zejména proto, že k tomu přispěla povaha polárního kruhu. Tradici svátku severu vytvořili tak vynikající sportovci jako A. Lopintsev, G. Abramov, V. Lyapkin, bratři Sintsovové a další. Prvního festivalu severu, který začal v březnu 1934, se zúčastnilo 86 lyžařů z různých měst v zemi: Murmansk, Moskva, Leningrad, Vologda a Petrozavodsk.

O tři roky později byl na programu festivalu neobvyklý, ale pro sever charakteristický sport - závod sobích spřežení. Sportovci, kteří se zúčastnili Prázdnin severu, běhu na lyžích, hromadných běžeckých závodů v Komsomolu a soutěží v polovojenském programu-tato zkušenost přišla vhod při obraně vlasti.

V těžkých válečných dobách byl Festival severu jednou z mála soutěží pořádaných v zemi. Obránci polárního kruhu obdrželi vedle odznaků TRP vysoká vojenská ocenění.

Severní festival v roce 1970 byl zařazen do mezinárodního sportovního kalendáře. Na sportovních tratích severu soutěžili lyžaři z Maďarska, Bulharska, Itálie, Německa, Austrálie a Norska. O soutěže v původních sportech, například závody sobích spřežení, je velký zájem.

V tuto chvíli se odpalovací rampa pro Festival severu nachází v Údolí pohodlí, jednom z nejkrásnějších míst v Murmansku. V roce 1974 odstartoval poprvé Severní maraton. Lyžařský maraton si získal obrovskou popularitu, a to nejen u nás, ale i v zahraničí. V dnešní době prázdninový program zahrnuje téměř 20 sportů: krasobruslení, biatlon, běh na lyžích, míčový hokej, lední hokej, severské lyžování, letecké modelářské sporty, zimní plavání, závody na sněžných skútrech, závody sobích spřežení - se konají v Murmansku; freestyle, alpské lyžování, skoky na lyžích - proběhne ve městě Kirovsk; v Olenegorsku - rychlobruslení, ve městě Kandalaksha - naturban, v oblasti Kola - sportovní rybářské závody, zimní surfování.

Muzeum je centrem pro podporu tělesné kultury a sportu v Arktidě. Každoročně se zde setkávají sportovní veteráni s mladými sportovci, se zástupci médií, předávají se ceny vítězům městských sportovních soutěží, významným sportovním komentátorům a fotožurnalistům.